×
Anasayfa | Psikolog Başvurusu
Blog
Esnek Düşünebilmenin Faydaları

 06.02.2022

Kişinin kendi düşüncelerine bağlı kalmadan başkalarının düşüncelerini de benimseyebilmesidir. Esnek düşünebilen insan olabildiğince alışılmış düşüncelerin dışında yeni düşünceler fikirler üretebilen insandır. Değişime açık olan insan esnek düşebilen insandır.

Kişinin kendini değerlendirmesi, olumlu ve olumsuz yönlerinin farkında olması, kendini tanıması ve geliştirmesi, yeni ortamlara uyum sağlaması, sorunlara karşı alternatif çözümler bulması açısından esnek düşünme çok önemlidir. Esnek düşünme düzeyi yüksek olan bireyler düşük olan bireylere karşı daha çok hoşgörülü ve aynı zamanda hızlı karar yetebilme, farklı işleri aynı anda yapabilme, mantık kurabilme yeteneğinin fazla olduğu görülmektedir. Esnek düşünme becerisi düşük olan kişilerin yeni ortama uyum sağlamada, yeni kişilerle ilişkilerinde, problem çözmede zorlandığı görülmektedir. Esnek düşünme becerinizi değişimi kabullenerek, özgüveninizi artırarak, konfor alanını terk ederek, sakin kalmayı öğrenerek geliştirebilirsiniz.

Günlük yaşantınızda esnek düşünebilmek her türlü değişime karşı sizi hazırlamış olur ve değişen durumların pozitif tarafları görmenize yardımcı olur. Beklemediğiniz anda ortaya çıkabilecek sorunlara karşı farklı çözümler üretmenizi sağlar. Esnek düşünebilen birinin yaşam kalitesi yüksek olur ve yeni ortamlara uyum sağlama konusunda yaşanabilecek sorunları en aza indirir.

Sonuç olarak herkesin zaman zaman katı düşünceleri olur ancak bu düşüncelerden uzak durmak, yeni ortamlara uyum sağlamak, yeni ilişkiler kurmak, problemlere karşı farklı çözüm yolları bulmak için esnek düşünme önemlidir. Değişimi kabul edin ve değişimin bir parçası olun.

 

 

online psikolog tavsiye, online psikolog ücretsiz, online psikolojik destek, ücretsiz online psikolog, online psikoterapi, online psikolojik danışmanlık, online terapi psikolog, online ücretsiz psikolog, sanal psikolog ücretsiz psikolojik destek, psikolog online terapi, online psikolojik danışmanlık ücretsiz, online psikiyatri ücretleri, online psikolog terapi, online psikolojik destek ücretsiz, psikolog online ücretsiz, internet üzerinden psikolog yardımı, online klinik psikolog, onlayn psikolog, online terapi siteleri, online psikoterapi ücretleri, online psikolog randevu, ücretsiz psikolog online, psikolog online randevu, online psikolog desteği, online psikolog hizmeti

© 2020 - Her hakkı saklıdır.
onlinedanismamerkezi.com